Mıknatıs ve Duyguların Şifresi

“Duygu Şifresi” olarak da anılan bu metod Dr. Bradley Nelson tarafından geliştirilmiştir. Çoğunlukla hem fiziksel hem de duygusal açıdan oldukça iyi sonuçlar vermektedir.

Hiç yaşamamış olmayı istediğimiz olaylar sonucunda hissettiğimiz duygular ( üzüntü, kırgınlık, hayal kırıklığı, korku vb ) vardır. Bu olumsuz duygulara sebep olmuş olaylar geride kalmış olsa dahi gizliden gizliye yaşamımızda sorun çıkarmaya devam ediyor olabilir. Duygu şifresi, bu duyguları bulup onları bedende gizlendikleri yerden çıkarmayı hedefler.

Tutsak kalmış duygunuzun ne olduğu, bedeninizin hangi bölgesinde olduğu (hangi organlarınızı etkilediği), size mi ait olduğu yoksa miras mı kaldığı, size aitse ne zaman oluştuğu, miras kaldıysa kimin duygusu olduğu gibi soruların yanıtı danışanla bulunur. Bu tespit çalışmasının ardından duygu serbest bırakılır.

Pek çok kişi sıkışıp kalmış duygulardan kurtulduğunda daha sağlıklı, daha mutlu ve daha özgür bir yaşam sürdüğünü belirtmiştir.

Hissettiğimiz acının çoğu, içimizde sıkışıp kalmış olumsuz duyguların enerjisinden kaynaklanır. Duygu şifresi; sıkışıp kalmış enerjileri bulup onlardan kurtulmamızı sağlayan güçlü bir metottur.